Galatasaray’lı Emmanuel Eboue’nin dindarlığına Türkiye medyasından takdir

Galatasaray’lı Emmanuel Eboue’nin dindarlığına Türkiye medyasından takdir

Beşiktaş derbisinde tribünlerin hedefi haline gelen Emmanuel Eboue saha dışında bambaşka bir kişilik sergiliyor. “Manu” lakabı takılan Fildişi Sahilli yıldız, yaşantısıyla örnek gösteriliyor.

Beşiktaş-Galatasaray derbisinin en fazla konuşulan ismi olan Emmanuel Eboue’nin bilinmeyen yönlerini Milliyet açıklıyor.

Cim-Bom’un neşe kaynağı, en sempatik ve en sevilen oyuncusu olarak gösterilen, takım içinde ve hocaları tarafından, “Manu” diye çağrılan Emmanuel Eboue’nin saha içinde rakip takım taraftarlarının zaman zaman hoşuna gitmeyecek davranışları var gibi gözükse de, saha dışında Fildişi Sahilli oyuncu, övgüyü ve saygıyı kesinlikle hak ediyor.

Fatih Terim’in uzun uğraşlar sonunda sarı-kırmızılı takıma kazandırdığı Emmanuel Eboue kısa sürede takımın önemli isimlerden biri haline geldi. İstanbul’da eşi ve çocukları ile mutlu bir hayat süren yıldız futbolcuyu akrabaları ve arkadaşları da yalnız bırakmıyor. Düzgün yaşantısı ve profesyonel hayatı ile örnek gösterilen Emmanuel Eboue, seyahatlerde ve kamplarda sürekli kitap okuyor. Dikkat çeken diğer bir özelliği ise dinine olan düşkünlüğü.

Hristiyan futbolcu, maçlara dua okuyarak çıkıyor ve sahada hep yüksek motivasyonla oynuyor. Emmanuel Eboue’yi farklı kılan bir diğer nokta ise genç futbolcularla iletişimi…

Emre Çolak ve Semih Kaya’ya, “Onlar benim kardeşim” diyerek yakınlığını gösteren Emmanuel Eboue’nin evi de Florya’da bulunuyor.

Antrenman sahası ve evi arasında mekik dokuyan başarılı futbolcunun yaşanan son olaylardan olumsuz etkilenmemesi için harekete geçen sarı-kırmızılıların aldıkları cevap karşısında şaşırdıkları öğrenildi.

Emmanuel Eboue’nin, İstanbul’da mutlu olduğunu her fırsatta dile getirdiği ve yaşanan olayların kesinlikle Türkiye’deki kariyerini bitirmesine neden olmayacağını söylediği belirtildi.

FUTBOL İNGO .COM