Oruç dönemi uyarısı: “Saçma dizilerden, bir şey kazandırmayan, zamanınızı öldüren sitelerden uzak durun”

Oruç dönemi uyarısı: “Saçma dizilerden, bir şey kazandırmayan, zamanınızı öldüren sitelerden uzak durun”

Hıristiyan dünyasının en önemli bayramı olan Paskalya öncesi Ortodoksların 40 gün sürecek Büyük Oruç (Velikiy Post) dönemi dün başladı. Bu süre boyunca hayvansal gıda içeren ürünleri tüketmek yasak. Paskalya bu yıl 15 Nisan’da kutlanacak. Din adamlarından oruç tutanlara ilginç bir de tavsiye geldi: “İnternet ve TV’ye karşı temkinli olun.” Kilise bunun gerekçesi şöyle açıkladı:

Hıristiyan öğretisine göre Büyük Oruç döneminde hayvansal gıda içeren ürünleri tüketmek yasak. Bu dönemde ayrıca, cinsel ilişkide bulunmanın, kötü sözler sarfetmenin ve kavga etmenin de günah olduğuna inanılıyor. Paskalya Bayramı 15 Nisan tarihinde kutlanacak.

İTAR-TASS ajansının bildirdiğine göre, Rusya Ortodoks Kilisesi Sözcüsü Vsevolod Çaplin, oruç tutacak olanlara şu ilginç tavsiyelerde bulundu:

“Oruç döneminde televizyon izlemenin günahı yok. Ancak her programı izlemeyin. TV ve internette orucu bozacak çok şey var! Saçma dizilerden ve şov programlarından uzak durun. Size hiçbir şey kazandırmayan, fakat zamanınızı öldüren sitelere girmeyin.”

TÜRK RUS .COM